Выбрать страницу

рыболовство

zuvites

Intensyvus žuvų auginimas tvenkiniuose bei specialiuose intensyvaus auginimo rezervuaruose sukelia visą eilę problemų. Kadangi žuvų pašaruose yra dideli kiekiai proteinų bei lipidų, tai iškyla problemos tiek dėl gero pašarų įsisavinimo, tiek dėl vandenyje susidarančios taršos (pašarų likučiai, fekalijos ir kt.), kuri veikiama mikrofloros išskiria amoniaką, sieros vandenilį, metaną, taip yra sumažindama deguonies koncentraciją vandenyje bei jo įsisavinimo galimybės. Visa tai neigiamai veikia ne tik žuvų kvėpavimo sistemą, bet ir maisto įsisavinimo kokybę, o tai veda prie žuvų imuniteto susilpnėjimo, spartaus patogeninės mikrofloros augimo tiek vandenyje tiek žuvų organizmuose.

Dalinai šiuos neigiamus procesus galima stabdyti į pašarus įvedant probiotinius mikroorganizmus pvz., Ruminococus alpis ir kt., keičiant vandenį, vykdant papildomą aeraciją, reguliariai valant tvenkinių dumblus.

Tačiau jau dešimtmetis kai Japonijos, Tailando, JAV, Vokietijos žuvų augintojai naudoja mikrobiologinį probiotinį produktą – probiotines kompozicijas, skirtas minėtų problemų šalinimui. Viena iš labiausiai paplitusių probiotinių, plataus veikimo spektro, kompozicijų yra ProbioStopOdor

Jis turi kompleksinį poveikį:

  • intensyviai suskaido biotaršą, taip išvengiama toksinių medžiagų susidarymo;
  • likviduoja patogeninę mikroflorą tiek žuvyse tiek vandenyje. Pašalinus galimus užkratus auginamame tvenkinyje ar rezervuare bei apdorojant mailių ir/arba žuvis prieš perkeliant juos į kitus telkinius, galima išvengianti ligų plėtimo per visą žuvų auginimo ciklą.

Prieš mailiaus bei žuvų išleidimą į tvenkinį, juos galima apdoroti paruoštame tirpale, tam panaudojant probiotinę kompoziciją ProbioStopOdor. Šiam tirpalui paruošti rekomenduojame naudoti sekantį praskiedimo santykį 1:10 000 (t.y. 1litrui preparato reiki 10 m3 vandens). Mailių bei žuvį tokiame tirpale laikyti daugiau kaip 30 minučių.

Vandens telkinių apdorojimui, priklausomai nuo užterštumo, rekomenduojami sekantys praskiedimo santykiai:

  • esant didėliai taršai 1:10 000;
  • vidutinei taršai 1:25 000 – 1: 40 000.

Gyvos žuvies transportavimui paruošiamas tirpalas santykiu 1:10 000 – 1:25 000, priklausomai nuo vandens taršos, transportavimo metų laiko ir kelionės trukmės.