Select Page

SCD Bio Ag

SCD Bio Ag-LT. Pagalbinė medžiaga dirvožemiui gerinti.
Ekologiškai praturtinkite dirvožemį ir augalus!

bioag-big bio ag pav papildymas_1

Kodėl turime rinktis SCD Bio Ag?

Šiandieną, net nepriklausomai nuo ūkininkavimo būdo, ar tai stambus ūkis (intensyvi žemdirbystė) ar „kolektyvinis“ sodas, neapseinama be chemijos. Čia naudojami pesticidai, herbicidai, fungicidai ir t.t., kurie kaupiasi dirvoje ir daržovėse, vėliau jie patenka į žmogaus organizmą, o tai gali privesti prie įvairių žarnyno, odos ligų ir kitų susirgimų.

 

Dauguma cheminių medžiagų augalininkystėje, yra tas pats, kaip gyvūnams antibiotikai, t.y. sunaikinama blogoji (patogeninė) mikroflora bei dar daugiau sunaikinama probiotinės mikrofloros. Išlikusi patogeninė mikroflora ima daugintis, ir galutiniame rezultate sumažėja dirvos derlingumas, dirva praranda galimybę atstatyti derlingumo pagrindą – humusą. Pastebėta, kad net mėšlas kai kuriose dirvose blogai skyla, skleidžia blogus kvapus ir net dideli mineralinių trąšų kiekiai neleidžia gauti norimo derliaus. Ar yra galimybė atstatyti dirvos imunitetą? Ar nenaudojant cheminių preparatų galima apsaugoti augalus nuo ligų?

 

Dirvos mikrobiologinė sandara po cheminių pažeidimų, be papildomos mikrofloros įvedimo, neatsistato net 30 metų. Papildomas mikrofloros įvedimas reikalingas net dėl to, kad 40 – 50 % mikroorganizmų dirvoje žūsta šaltojo periodo laiku. Kuo daugiau naudota cheminių priemonių augalų apsaugai nuo ligų, tuo mažesnė tikimybė atstatyti dirvos imunitetą be gerosios mikrofloros įvedimo. Ilgus metus buvo ieškoma mikroorganizmų, galinčių atstatyti arba pagerinti dirvos mikrobiologinę sudėtį.

 

Beveik prieš 25 metus Japonijos mokslininkas Terua Higo nustatė, kad nepažeistose mikrobiologinėse sistemose yra apie 5% patogenų, t.y. ligas sukeliančių mikroorganizmų, ir apie tiek pat gerųjų efektyvių mikroorganizmų (EM) – probiotinių mikroorganizmų, o likusieji yra fakultatyviniai. Fakultatyviniai mikroorganizmai gali veikti kaip regeneratyviniai ir kaip patogeniniai mikroorganizmai, priklausomai nuo to, kas sukuria vyraujančią (dominuojančią) terpę.

 

Terua Higo atrinko visą eilę mikroorganizmų štamus, skirtus probiotinių produktų gamybai. Tai pieno rūgšties bakterijos:Lactobacillus acidophillus L. bulgaricus, L. casie, L.fermentum, L.Plantarum Streptococcus thermophilus, mielės:Saccharomyces cerevisiae, fotosintetinės bakterijos: Rhodopseudomonas palustris ir kitos naudingos bakterijų rūšys.

 

Remiantis jo darbais JAV buvo sukurta probiotinė kompozicija SCD Bio Ag, skirta dirvos gerinimui, augalų augimo stimuliavimui, patogeninės mikrofloros slopinimui, kovai su augalų ligomis, ilgalaikiam produktų saugojimui.

 

SCD Bio Ag probiotinė kompozicija naudojama žemės ūkyje daugiau kaip 50 šalių.

 

SCD Bio Ag

SCD Bio Ag probiotinė kompozicija yra natūrali, netoksiška, biodegraduojanti, saugi, neturinti savyje genetiškai modifikuotų medžiagų.

Probiotinę kompoziją SCD Bio Ag galima naudoti tiek intensyvioje žemdirbystėje, tiek ekologiniuose ūkiuose. SCD Bio Ag yra registruotas kaip ekologinis produktas daugelyje šalių.

SCD Bio Ag yra ekologiškas produktas sertifikuotas VšĮ „Ekoagros“.

 

Kaip veikia SCD Bio Ag

SCD Bio Ag yra bakterinis dirvožemio struktūros gerintojas, turintis azotą fiksuojančių bakterijų, kurios padeda augalui iš atmosferos pasisavinti azotą. Fotosintezės bakterijos (PNSB) skaido toksinus, įskaitant amoniaką, sieros vandenilį ir merkaptanus, kurie apnuodija dirvožemį toksinais ir sumažina azotą fiksuojančių bakterijų skaičių. Taip pat PNSB išvalo dirvožemį nuo toksinų ir stiprina augalų šaknis, suteikdama joms daugiau deguonies, transformuojant kenksmingas medžiagas, tokias kaip sieros vandenilis į naudingus elementus. Visos gyvybinės sistemos, įskaitant dirvožemį, augalus ir medžius, gali būti valdomos ir gerinamos, nuolatos įterpiant probiotikus, tokius kaip SCD Bio Ag. Gerų bakterijų dominavimas, kenksmingų bakterijų atžvilgiu, pozityviai veikia aplinką. Kaip aktyvatorius veikia sėklų sudygimą, šalina patogenus tiek žemėje, tiek ant augalo paviršiaus, apsaugodamas augalus nuo ligų.

 

SCD Bio Ag tirpalų paruošimo sąlygos:

Šis produktas parduodamas koncentruotas, todėl jis turi būti skiedžiamas (aktyvinamas) laikantis šių sąlygų:

  • skiedimui naudoti švarų nechloruotą vandenį;
  • vandens temperatūra turi būti ne mažesnė kaip 100 C (optimaliausia 15 – 200C); Jei apipurškimas vyks atvirame lauke, tai oro temperatūra taip pat turi būti nemažesnė kaip 100C;
  • tirpalų paruošimui ir išpurškimui naudoti plastikinius arba nerūdijančio plieno talpas;
  • atskieskite tik tokį kiekį preparato, kokio reikia vienam kartui. Siekiant geriausio rezultato, kiekvienas skiedinys turi būti panaudotas per 1 – 2 paras po atskiedimo.

Koncentratas turi būti saugomas hermetiškai uždarytas, nemažesnėje kaip 100C temperatūroje. Saugoti nuo tiesioginio ultravioletinio spinduliavimo (nuo saulės). Dirbant su preparatu nereikia naudoti apsauginių priemonių.

 

SCD Bio Ag naudojimas:

Paruošto tirpalo naudojimo taisyklės:

  • išpurškimas atliekamas purkštuvo pagalba;
  • paruošto tirpalo išpurškimą reikia atlikti nesaulėtą dieną, arba vakare.

Ultravioletiniai spinduliai slopina mikroorganizmų veiklą.

 

Sritis Naudojimas: Praskiedimo santykis
SCD Bio Ag : Vanduo

Dirvožemio gerinimas

Dirvožemio regeneratyvinės mikrofloros atstatymas, augalų liekanų skaidymas, humuso formavimas 1,5l-5,0l purškiamas traciniais būdais prieš sėją, rudenį 1-2 mėn.prieš šalčius 1:300 ÷ 1:500 
Nauda Naudojant dirvos sveikatinimui bei higienizavimui, didėja humuso kiekis, kuris būna ilgalaikis (aišku įterpiant į dirvą organikos, nes ji reikalinga efektyviems mikroorganizmams kaip maistas).

Augalų, daigų, sėklų daigumo optimizavimas

Sėklų daigumo gerinimui, bei biologiniam beicavimui Smulkias sėklas mirkyti 5-10 min. Vidutiniško dydžio 10-15 min. 1:100 ÷ 1:300 
Daigai, sodinukai Pamerkti 1:100
Nauda Labai stipriai padidėja sėklų daigumo efektyvumas, tai ypač stipriai pasireiškia  žemesnės kokybės sėkloms. Bulvių sėklų apdorojimas, prieš sodinant, kartais duoda net iki 70 % didesnį derlių.

Augalų atsparumui, ligoms ir kenkėjams: purkšti profilaktiškai ar pasirodžius ligų požymiams

-augalininkystėje Augalų apdorojimui nuo ligų purkšti augalus 3-4 kartus vegetacijos metu priklausomai nuo dirvoje esančių užkratų, augalų veislės ir t.t. Nepurkšti prieš pat žydėjimą ir žydėjimo metu. 2 – 6 l/ha. 1:300 ÷ 1:500
-daržininkystėje 1:150 ÷ 1:300
-sodininkystėje 1:300 ÷ 1:500
Nauda Padidėja derlingumas. Lietuvos ŽŪU buvo atlikti tyrimai kviečių auginime, kurių rezultatai parodė, kad derlius padidėjo daugiau nei 22 %.Soduose auginant agrastus, braškes, serbentus ir t.t., derlius padidėja 25 – 35 %. Apdorojant obuolius, kriaušes, slyvas ir t.t., matosi ženklus kokybės pagerėjimas (antioksidacinės savybės).
Hidroponinės sistemos Pridėti į mitybinį tirpalą 1:10000
Vaisių ir daržovių saugojimas Vaisių ir daržovių sandėliavimo patalpų bei taros apdorojimas. 1m2 apdoroti reikia 0,5 – 1ml probiotiko 1:100
Vaisių ir daržovių apdorojimas ilgalaikiam saugojimui. 1:1000

 

Dėl detalesnės informacijos ir produkto įsigijimo prašome kreiptis šiais kontaktais.

VšĮ „AVAI“, Vilnius, Kalvarijų g. 149
tel. +370-5-263 93 98,
Dir. pavaduotojas:
Konstantinas Iljasevičius
Mob. 869905519